HISTORIE FIRMY

    Firma TRADIMEX Praha s.r.o. ve své původní podobě vznikla v roce 1990 jako firma fyzické osoby se zaměřením na zahraniční obchodní činnost zejména v oboru nákladních vozidel a náhradních dílů Liaz, Avia a Tatra. Našimi nejvýznamějšími zákazníky byli odběratelé v bývalém SNS, Polsku, Maďarsku, Pákistánu a dalších zemích.
    Obrat ve spolupráci s dalšími dvěma firmami fyzických osob každým rokem výrazně narůstal a jejich propojením byla v roce 1992 založena společnost s ručením omezeným Tradimex.
    V této době byla mimo jiné aktivity navázána velice úzká spolupráce s výrobcem nákladních automobilů Liaz, která velmi podstatnou měrou ovlivnila naši další činnost. Stali jsme se autorizovaným prodejcem této značky pro Českou republiku a v roce 1993 začali budovat prodejní a servisní zázemí ve Vestci u Prahy, kde působíme stále.


Servisní a skladovací prostory Komplex hlavních budov Odstavná plocha
Místnost zákazníků Příjem oprav Sklad

    Každým rokem jsme prodávali 110 až 140 nákladních automobilů Liaz a k tomu i nezanedbatelné množství přípojných vozidel a nástaveb. Po "úspěšné" privatizaci výrobního závodu docházelo od roku 1998 k neustálému poklesu výroby a od roku 2001 jsme byli nuceni prodej vozidel Liaz ukončit. Stále jsem se však věnovali servisní činnosti této značky a rozšiřovali aktivity v servisu zahraničních nákladních automobilů a přípojných vozidel.
    Koncem roku 2000 byla provedena reorganizace firmy, rozdělení činností mezi jednotlivé společníky a Tradimex s.r.o. byl transformován na tři nástupnické firmy. V servisní činnosti nákladních automobilů pokračuje pouze firma TRADIMEX Praha s.r.o .Postupně byly navazovány kontakty s výrobci a zástupci hlavních komponentů přípojných vozidel a firma získala autorizaci k servisu návěsů LAMBERET, PANAV a SVAN, náprav BPW, SAF a GIGANT, brzdových systémů WABCO, KNORR a HALDEX, chladících jednotek THERMO KING a zvedacích čel BÄR. V roce 2008 byly podepsány servisní smlouvy s firmami KÖGEL a VLADYKA s.r.o, která nám přidělila statut autorizovaného servisu pro výrobky firem GOLDHOFER a CARNEHL. Našimi zákazníky jsou jak velké dopravní firmy, tak malí dopravci, kterým se snažíme nabídnout servisní služby nejvyšší profesionální úrovně za přijatelné ceny.

Servisní hala Servisní hala Příjem oprav
Dílna oprav vstřikovacích čerpadel Odstavná plocha JOSAM
   TRADIMEX PRAHA s.r.o.